,,Svět není továrna na splněná přání."

Ptačí dáma

15. října 2014 v 18:03 | CrazyPurpleSnowman |  My stories
Ahojky,
rozhodla jsem se, že se dokopu k domu, abych napsal (třeba jen kratičkou) povídku. Hledala jsem inspiraci jak jinak než v Google obrázky (sama se za to stydím), našla tenhle a napadlo mně, že by to nemusela být úplně povídka, ale jakési představení nebo něco takového. Možná to potom rozvinu a udělám z toho povídku,ale fakt nevím Tak doufám že se bude líbit.


Nazývali mne různými jmény. Ptačí královna, Lesní paní, Opeřená princezna a mnoha dalšími. Nikdo ovšem správně. Jedni mne měli za nádherné a křehké stvoření, druzí zas za netvora z pekel - ani jedni neměli pravdu. Žila jsem v hlubokém lese. Lidé mu říkaly Strašlivý nebo Děsivý, ale nebyl takový, co by se za nehet vešlo. Báli se. Tvrdili, že je lepší nechat les na pokoji. Já byla ráda, žila jsem si po svém, sbírala borůvky, pila z potoku, zpívala spolu s ptáky a běhala s mladými laňkami. Nic jiného jsem nepotřebovala, byla jsem šťastná. Obklopená přírodou. Na jaře jsem na louce sbírala květiny a pletla z nich věnečky a v léťe jedla jablka z plané jabloňe. Jak jsem řekla, nic mi nechybělo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 15. října 2014 v 18:41 | Reagovat

Je to moc krásné :-) Krásně napsané :-) Dýchne to na člověka a vžije se do toho.  Má pocit, jako by byl v tom lese a viděl potůček, ledňáčky, laně a cítil vůni stromů :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama