,,Svět není továrna na splněná přání."

Hvězdy nám nepřály - John Greene

8. listopadu 2014 v 13:40 | CrazyPurpleSnowman |  Recenze
Zdravím kolegové,
mám tu pro vás recenzi knížky Hvězdy nám nepřály od Johna Greena. Je už hodně málo teenagerů, kteří nečetli knihu nebo neviděli film. Mimochodem lepší je vždy knihu přečíst jako první!!!

Oficiální text: Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. "Nejvtipnější smutný příběh" je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě.

Já: Kniha je opravdu brilantně napsaná. Od začátku víme, že příběh neskončí tak, jak si představujeme a to je na něm úžasné. Zamilovala jsem se do charakterů hlavních postav, jejich pohledu na život a smrt. Autor napsal tak vtipný příběh, že je často snadné zapomenou na smutnou skutečnost, že Hazel pomalu umírá. Hodně lidí říká, že konec oplakalo, já ale ne. Jistě byla jsem přepadlá, ale tohle je život.
Závěr? Kniha je skvělá doporučuji přečíst.
,,Svět není továrna na splněná přání."
,,Bolest se musí procítit."
,,Bez bolesti by člověk nepoznal radost."
,, Některá nekonečna jsou větší než jiná."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama